O mnie

Dlaczego ja?

Od kilku lat pracuję jako trader. Dzięki mojej pracy, która stała się jednocześnie moją pasją, „od podszewki” poznałam różne klasy aktywów i inwestowania w instrumenty na nich oparte. 

Dlaczego surowce?

Ze wszystkich instrumentów/klas aktywów, z którymi zetknęłam się, zajmując pozycje na giełdach całego świata, właśnie surowce wydały mi się najbardziej fascynujące. Dlatego śledzę na bieżąco wszystko, co dzieje się na rynkach surowcowych – zarówno na rynkach fizycznych dostaw, jak i giełdowej rzeczywistości, aby na podstawie tej wiedzy jak najtrafniej obstawiać moje zakłady. Na surowcach także zarobiłam najwięcej, więc mam do nich pewien sentyment.

Dlaczego świat?

Najbardziej pompatycznie byłoby, gdybym napisała, że inwestowanie w surowce to cały mój świat. Ale tak nie jest. A i pompatyczności nie lubię. Jestem jednak przekonana, że aktywne inwestowanie w surowce, a przede wszystkim poznanie czy poznawanie rynków surowcowych może być bramą do fascynującego świata produktów, z którymi stykamy się na co dzień, ale zupełnie nie zastanawiamy się nad regułami kształtującymi ich ceny.

Dlaczego blog?

Wierzę, że dzięki niemu uda się zbudować krąg osób zafascynowanych rynkiem surowców w podobnym stopniu jak ja, a wymiana wiedzy i doświadczeń wszystkim nam wyjdzie na dobre.

Nazywam się Anna Kocjan, pracuję w dziale inwestycji kapitałowych, traduję zawodowo i prywatnie, piszę doktorat o inwestowaniu na giełdach surowcowych i zapraszam serdecznie do lektury mojego surowcowo-inwestycyjnego bloga.